Ust-Xheguta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ust-Dzheguta (Rusisht Усть-Джегута) Ust-Dxheguta gjindet në Republika e Karaçaj Çerkes (Rusi). Gjindet në Malet Kaukaz afër lumit Kuban, 15 Kilometra në Jug të Çerkesut, në koordinatat 44° 5′ 14″ N 41° 58′ 24″ E. Ust Dxheguta ka gjithsej 32.903 dhe është qytezë.