Utrechtse Heuvelrug

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Utrechtse Heuvelrug (kthjellim).


Utrechtse Heuvelrug
—  komuna  —
stema_figuraUtrechtse Heuvelrug vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Doorn
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°02′32″V 5°27′02″L / 52.0422°V 5.450556°L / 52.0422; 5.450556 (Utrechtse Heuvelrug)Koordinatat: 52°02′32″V 5°27′02″L / 52.0422°V 5.450556°L / 52.0422; 5.450556 (Utrechtse Heuvelrug)
Sipërfaqja 134,1 km2
Popullsia 48.595 banorë 2011
Dendësia 362,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0343
Kodi Postar 3941, 3951, 3953, 3956, 3958, 3959, 3971, 3972
Kodi statistikor 1581
Utrechtse Heuvelrug – harta_foto
www.gemeenteutrechtseheuvelrug.nl

Utrechtse Heuvelrug është një qytet dhe komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 134.1 km² dhe popullsi 48595 banorë[1]. Doorn është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht