Vézilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vézilly
Komunë
Vendndodhja
Vézilly is located in Franca
Vézilly
Vézilly
49°10′51″V 3°41′28″L / 49.180833333333°V 3.6911111111111°L / 49.180833333333; 3.6911111111111Koordinatat: 49°10′51″V 3°41′28″L / 49.180833333333°V 3.6911111111111°L / 49.180833333333; 3.6911111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.74 km2
Popullsia 194 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02794


Vézilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vézilly ka një popullsi prej 194 banorë dhe sipërfaqe 10.74 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vézilly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale