Vërba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vërbë
Fshat
Vendndodhja
Vërbë is located in Kosova
Vërbë
Vërbë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1047 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 34″ Veri

20° 41′ 27″ Lindje

Vërbë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]