Vërsheci (Therandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vërshec
Vrrion
Fshat
Vendndodhja
Vërshec is located in Kosova
Vërshec
Vërshec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 855 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 14″ Veri

20° 54′ 51″ Lindje

Vërshec është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vrrion.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]