Vërtollomi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vërtollom
Βαρθολομαίος
Fshat
Vendndodhja
Vërtollom is located in Greqia
Vërtollom
Vërtollom
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 21° 31′ 40″ Veri

40° 45′ 39″ Lindje

Vërtollom (greqisht: Βαρθολομαίος/Vartholomaíos) është një fshat në qarkun e Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Βαρθολώμ/Vartholóm.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]