Víctor Ibarbo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Víctor Ibarbo
Të dhënat vetjake
Emri i plotëVíctor Ibarbo
Datëlindja (1990-05-19) 19 maj 1990 (33 vjeç)
VendlindjaTumaco, Kolumbia
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2008-2011Atlético Nacional102(6)
2011-2017Cagliari116(15)
2015Roma12(0)
2015-2016Watford4(0)
2016Atlético Nacional11(1)
2016-2017Panathinaikos8(0)
2017Sagan Tosu10(0)
2017-Sagan Tosu6(2)
Karriera ndërkombëtare
2010–2015 Kolumbia15(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Víctor Ibarbo (lindur më 19 Maj 1990) është një futbollist kolumbian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin kolumbian ka luajtur 15 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kolumbia
Vite Ndeshje Gola
2010 4 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 2 1
2014 6 0
2015 3 0
Gjithsej 15 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]