VAIO

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
VAIO

VAIO (Video Audio Integrated Operation, shqip: Operimi i Integruar i Figurës dhe Zërit) është një nga markat e prodhimit të laptopave, desktopëve nga firma Sony (Soni). Në vitin 1998, Sony ishte firma e parë që prezantoi një model Pentium portabël shumë të hodhë. Që nga ajo ditë shumë firma të ndryshme kanë prodhuar gjëra të ngjashme me modelin e Sonit.

Crystal Clear app display.png Ky artikull në lidhje me Teknologjia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.