Vadencourt, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vadencourt
Komunë
noform
Pamje nga Vadencourt
Vendndodhja
Vadencourt is located in Franca
Vadencourt
Vadencourt
49°55′45″V 3°34′44″L / 49.929166666667°V 3.5788888888889°L / 49.929166666667; 3.5788888888889Koordinatat: 49°55′45″V 3°34′44″L / 49.929166666667°V 3.5788888888889°L / 49.929166666667; 3.5788888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.24 km2
Popullsia 577 banorë
Dendësia 47 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02757


Vadencourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vadencourt ka një popullsi prej 577 banorë dhe sipërfaqe 12.24 km², me një dendësi prej 47 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vadencourt (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale