Vadstena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vadstena
Qytet
noform
Stacioni hekurudhor në Vadstena
Vendndodhja
Vadstena is located in Suedia
Vadstena
Vadstena
Vendndodhja e Vadstena në Suedi

Koordinatat: 58°27′V 14°54′L / 58.450°V 14.900°L / 58.450; 14.900

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Östergötland
Qarku Östergötland
Komuna Vadstena
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.41 km2
Popullsia 5,613 banorë
Dendësia 1,645 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Prefiksi 0143

Vadstena është qytet në provincën Östergötland, Suedi. Ndodhet në anën lindore të Vättern, 16 kilometra në jugperëndim të Motalës.