Vaganeshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaganesh
Fshat
Vendndodhja
Vaganesh is located in Kosova
Vaganesh
Vaganesh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 607 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 20″ Veri

21° 30′ 17″ Lindje

Vaganesh është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]