Vailly-sur-Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vailly-sur-Aisne
Komunë
noform
Pamje nga Vailly-sur-Aisne
Stema_figura
Vendndodhja
Vailly-sur-Aisne is located in Franca
Vailly-sur-Aisne
Vailly-sur-Aisne
49°24′33″V 3°30′59″L / 49.409166666667°V 3.5163888888889°L / 49.409166666667; 3.5163888888889Koordinatat: 49°24′33″V 3°30′59″L / 49.409166666667°V 3.5163888888889°L / 49.409166666667; 3.5163888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.97 km2
Popullsia 2036 banorë
Dendësia 204 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02370
INSEE 02758
Faqja Zyrtare http://www.vailly-sur-aisne.net


Vailly-sur-Aisne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vailly-sur-Aisne ka një popullsi prej 2036 banorë dhe sipërfaqe 9.97 km², me një dendësi prej 204 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vailly-sur-Aisne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale