Vakuola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vakuola eshte nje organele ne forme fshikeze apo qese te mbushura me lengje, uje dhe lende te tretura ne te.Si cdo organele tjeter ndodhet ne citoplazme.