Valdeande

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdeande
Komunë
Vendndodhja
Valdeande is located in Spanjë
Valdeande
Valdeande

Koordinatat: 41°50′3″V 3°31′40″P / 41.83417°V 3.52778°P / 41.83417; -3.52778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Burgos
Qarku Ribera del Duero
Kryetari i Bashkisë Juan Abel Abejón Sancha (2007)
Partia TC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.985 km2
Lartësia 945 m (m.n.d.)
Popullsia 119 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit valdeandino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9453
Koordinatat 41° 50′ 3″ Veri

3° 31′ 40″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.valdeande.com


Valdeande është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera del Duero, të provincës Burgos, në Castile dhe León. Valdeande ka 119 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.985 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]