Valdemanco del Esteras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdemanco del Esteras
Komunë
Vendndodhja
Valdemanco del Esteras is located in Spanjë
Valdemanco del Esteras
Valdemanco del Esteras

Koordinatat: 38°56′V 4°49′P / 38.933°V 4.817°P / 38.933; -4.817

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Valle de Alcudia
Kryetari i Bashkisë Ramón Torrero Fuentes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 142.46 km2
Lartësia 572 m (m.n.d.)
Popullsia 247 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13411


Valdemanco del Esteras është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle de Alcudia, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Valdemanco del Esteras ka 247 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 142.46 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]