Valdemorillo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdemorillo
Komunë
Stema_figuraBandera de Valdemorillo.png
Vendndodhja
Valdemorillo is located in Spanjë
Valdemorillo
Valdemorillo

Koordinatat: 40°30.1′V 4°4′P / 40.5017°V 4.067°P / 40.5017; -4.067

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Cuenca del Guadarrama
Kryetari i Bashkisë Pilar López Partida
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 93.7 km2
Lartësia 815 m (m.n.d.)
Popullsia 11045 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit valdemorillense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28210


Valdemorillo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca del Guadarrama, të provincës Madrid, në Madrid. Valdemorillo ka 11045 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 93.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]