Valea Iaşului

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valea Iaşului
Komunë
Vendndodhja
Valea Iaşului is located in Rumania
Valea Iaşului
Valea Iaşului

Koordinatat: 45°11′0″V 24°43′0″L / 45.18333°V 24.71667°L / 45.18333; 24.71667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.00 [1] km2
Popullsia 2765 [2] banorë
Nr. fshatrave 9
Fshatrat Bădila, Bărbălăteşti, Borovineşti, Cerbureni, Mustăţeşti, Ruginoasa, Ungureni, Valea Iaşului, Valea Uleiului
Koordinatat 45° 11′ 0″ Veri

24° 43′ 0″ Lindje

Valea Iaşului është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2765 banorësh dhe sipërfaqe 27.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 9 fshatrave: Bădila, Bărbălăteşti, Borovineşti, Cerbureni, Mustăţeşti, Ruginoasa, Ungureni, Valea Iaşului, Valea Uleiului.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)