Valentina Caci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Valentina Caci (2 Mars, 1936 - 11 Korrik, 2019) ishte nje aktore Shqiptare e filmit dhe teatrit Andon Zako Cajupi ne Korce.[1]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shuhet aktorja Valentina Caci, Meta: U duartrokit me meritë nga shumë breza - Shqiptarja.com". shqiptarja.com. Marrë më 2021-12-23.