Valkenburg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Valkenburg (kthjellim).
Valkenburg
—  woonplaats  —
flamuri_figura
Pamje nga Valkenburg

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Katwijk
Koordinatat 52°10′47″V 4°25′54″L / 52.179722°V 4.431667°L / 52.179722; 4.431667 (Valkenburg)Koordinatat: 52°10′47″V 4°25′54″L / 52.179722°V 4.431667°L / 52.179722; 4.431667 (Valkenburg)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Valkenburg is located in Hollandë
Valkenburg
Valkenburg

Valkenburg është një qytezë në Katwijk, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Valkenburg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare