Vallcebre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Vallcebre
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Vallcebre.svg
Vendndodhja
Vallcebre is located in Spanjë
Vallcebre
Vallcebre

Koordinatat: 42°12′20″V 1°49′10″L / 42.20556°V 1.81944°L / 42.20556; 1.81944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Francesc Xavier Huguet i Marza
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.99 km2
Lartësia 1123 m (m.n.d.)
Popullsia 269 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vallcebrès, vallcebresa
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 12′ 20″ Veri

1° 49′ 10″ Lindje

Faqja Zyrtare Town Website


Vallcebre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vallcebre ka 269 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.99 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 42°12′20″V 1°49′10″L / 42.20556°V 1.81944°L / 42.20556; 1.81944{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page