Vallromanes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallromanes
Komunë
Vendndodhja
Vallromanes is located in Spanjë
Vallromanes
Vallromanes

Koordinatat: 41°32′2″V 2°18′8″L / 41.53389°V 2.30222°L / 41.53389; 2.30222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.7 km2
Popullsia 2396 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 32′ 2″ Veri

2° 18′ 8″ Lindje


Vallromanes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vallromanes ka 2396 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 41°32′2″V 2°18′8″L / 41.53389°V 2.30222°L / 41.53389; 2.30222{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page