Valvignères

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valvignères
Komunë
noform
Pamje nga Valvignères
Vendndodhja
Valvignères is located in Franca
Valvignères
Valvignères
44°30′02″V 4°34′27″L / 44.500555555556°V 4.5741666666667°L / 44.500555555556; 4.5741666666667Koordinatat: 44°30′02″V 4°34′27″L / 44.500555555556°V 4.5741666666667°L / 44.500555555556; 4.5741666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.78 km2
Popullsia 493 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07400
INSEE 07332
Faqja Zyrtare http://www.valvigneres.fr


Valvignères është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Valvignères ka një popullsi prej 493 banorë dhe sipërfaqe 29.78 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Valvignères – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale