Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant.svg
Vendndodhja
Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant is located in Spanjë
Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant
Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant

Koordinatat: 40°59′31″V 0°55′16″L / 40.99194°V 0.92111°L / 40.99194; 0.92111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Camp
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 102.67 km2
Lartësia 281 m (m.n.d.)
Popullsia 5839 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vandellossenc, vandellossenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 59′ 31″ Veri

0° 55′ 16″ Lindje

Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant ka 5839 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 102.67 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 40°59′31″V 0°55′16″L / 40.99194°V 0.92111°L / 40.99194; 0.92111{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page