Vara, Suedi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vara
Qytet
noform
Ndërtesa e komunës në Vara
Vendndodhja
Vara is located in Suedia
Vara
Vara

Koordinatat: 58°16′V 12°57′L / 58.267°V 12.950°L / 58.267; 12.950

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Västergötland
Qarku Västra Götaland
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.05 km2
Popullsia 3,889 banorë
Dendësia 1,285 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)

Vara është qytet në provincën Västergötland, Suedi. Vara ka pasur 3,889 banorë më 2010.