Varennes-sur-Tèche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Varennes-sur-Tèche
Komunë
noform
Pamje nga Varennes-sur-Tèche
Stema_figura
Vendndodhja
Varennes-sur-Tèche is located in Franca
Varennes-sur-Tèche
Varennes-sur-Tèche
46°19′33″V 3°37′45″L / 46.325833333333°V 3.6291666666667°L / 46.325833333333; 3.6291666666667Koordinatat: 46°19′33″V 3°37′45″L / 46.325833333333°V 3.6291666666667°L / 46.325833333333; 3.6291666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.73 km2
Popullsia 257 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03220
INSEE 03299


Varennes-sur-Tèche është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Varennes-sur-Tèche ka një popullsi prej 257 banorë dhe sipërfaqe 18.73 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Varennes-sur-Tèche – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale