Vaudreuil-Dorion

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Vaudreuil-Dorion (kthjellim).


Vaudreuil-Dorion
—  qytet  —
Pamje nga Vaudreuil-Dorion

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Vaudreuil-Soulanges
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°24′20″V 74°01′58″P / 45.40554°V 74.032697°P / 45.40554; -74.032697 (Vaudreuil-Dorion)Koordinatat: 45°24′20″V 74°01′58″P / 45.40554°V 74.032697°P / 45.40554; -74.032697 (Vaudreuil-Dorion)
Sipërfaqja 72,5 km2
Popullsia 25.789 banorë 2006
Dendësia 355,71 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 450
Vendndodhja
Vaudreuil-Dorion is located in Kanadaja
Vaudreuil-Dorion
Vaudreuil-Dorion
Vaudreuil-Dorion – harta_foto
www.ville.vaudreuil-dorion.qc.ca/

Vaudreuil-Dorion është një qytetVaudreuil-Soulanges, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 72.5 km² dhe popullsi 25789 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek