Vaumas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaumas
Komunë
noform
Pamje nga Vaumas
Vendndodhja
Vaumas is located in Franca
Vaumas
Vaumas
46°26′46″V 3°37′48″L / 46.446111111111°V 3.63°L / 46.446111111111; 3.63Koordinatat: 46°26′46″V 3°37′48″L / 46.446111111111°V 3.63°L / 46.446111111111; 3.63
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.88 km2
Popullsia 541 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03220
INSEE 03300


Vaumas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vaumas ka një popullsi prej 541 banorë dhe sipërfaqe 34.88 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vaumas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale