Vaux-en-Bugey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaux-en-Bugey
Komunë
noform
Pamje nga Vaux-en-Bugey
Stema_figura
Vendndodhja
Vaux-en-Bugey is located in Franca
Vaux-en-Bugey
Vaux-en-Bugey
45°55′41″V 5°21′13″L / 45.928055555556°V 5.3536111111111°L / 45.928055555556; 5.3536111111111Koordinatat: 45°55′41″V 5°21′13″L / 45.928055555556°V 5.3536111111111°L / 45.928055555556; 5.3536111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.22 km2
Popullsia 1215 banorë
Dendësia 148 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01150
INSEE 01431


Vaux-en-Bugey është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Vaux-en-Bugey ka një popullsi prej 1215 banorë dhe sipërfaqe 8.22 km², me një dendësi prej 148 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]