Vegadeo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vegadeo
Spanjisht : A Veiga (Eonavian)
Komunë
noform
Suarón river at Vegadeo
Stema_figuraBandera de Vegadeo.png
Vendndodhja
Vegadeo is located in Spanjë
Vegadeo
Vegadeo

Koordinatat: 43°28′V 7°3′P / 43.467°V 7.050°P / 43.467; -7.050

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë Juan de la Cruz Antolín Rato
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 80.69 km2
Popullsia 4367 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit vegadense o veigueño
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33770
Faqja Zyrtare www.vegadeo.net

Vegadeo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Vegadeo ka 4367 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 80.69 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 43°28′V 7°3′P / 43.467°V 7.050°P / 43.467; -7.050{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page