Velada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Velada
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Velada is located in Spanjë
Velada
Velada

Koordinatat: 39°59′V 4°59′P / 39.983°V 4.983°P / 39.983; -4.983

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Velada
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 145 km2
Lartësia 432 m (m.n.d.)
Popullsia 2,436 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Velada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Velada, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Velada ka 2,436 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 145 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Velada – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


Koordinatat: 39°59′V 4°59′P / 39.983°V 4.983°P / 39.983; -4.983{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page