Vendresse-Beaulne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendresse-Beaulne
Komunë
noform
Pamje nga Vendresse-Beaulne
Vendndodhja
Vendresse-Beaulne is located in Franca
Vendresse-Beaulne
Vendresse-Beaulne
49°25′38″V 3°40′02″L / 49.427222222222°V 3.6672222222222°L / 49.427222222222; 3.6672222222222Koordinatat: 49°25′38″V 3°40′02″L / 49.427222222222°V 3.6672222222222°L / 49.427222222222; 3.6672222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.71 km2
Popullsia 116 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02778


Vendresse-Beaulne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vendresse-Beaulne ka një popullsi prej 116 banorë dhe sipërfaqe 8.71 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Vendresse-Beaulne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale