Ventavon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ventavon
Komunë
noform
Pamje nga Ventavon
Stema_figura
Vendndodhja
Ventavon is located in Franca
Ventavon
Ventavon
44°22′15″V 5°54′21″L / 44.370833333333°V 5.9058333333333°L / 44.370833333333; 5.9058333333333Koordinatat: 44°22′15″V 5°54′21″L / 44.370833333333°V 5.9058333333333°L / 44.370833333333; 5.9058333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.69 km2
Popullsia 498 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05300
INSEE 05178
Faqja Zyrtare http://ventavon.fr


Ventavon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Ventavon ka një popullsi prej 498 banorë dhe sipërfaqe 42.69 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ventavon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale