Vepra 2 (Fan S. Noli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vepra 2 (Fan S. Noli).jpg

"Vepra 2" me Autor Fan S. Noli. Në këtë vëllim janë përfshirë : “Bethoveni dhe Revolucioni Francez” (anglisht dhe shqip), “Jeta ime”, “Historia e krishterimit në Shqipëri”, “Portrete dhe skica”. Zgjedhur dhe përgatitur Nga Prof. Nasho Jorgaqi. Shtëpia botuese Dudaj, viti botimit 2003. Faqet e librit 496.

Shiko dhe këtë[redakto | përpunoni burim]