Verín

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Verín
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Verín is located in Spanjë
Verín
Verín

Koordinatat: 41°56′27″V 7°26′9″P / 41.94083°V 7.43583°P / 41.94083; -7.43583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Ourense
Qarku Verín
Kryetari i Bashkisë Juan Manuel Jiménez Morán (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 93.9 km2
Lartësia 373 m (m.n.d.)
Popullsia 14391 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Verinés, sa Verinense
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 56′ 27″ Veri

7° 26′ 9″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.verin.net


Verín është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Verín, të provincës Ourense, në Galicia. Verín ka 14391 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 93.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 41°56′27″V 7°26′9″P / 41.94083°V 7.43583°P / 41.94083; -7.43583{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page