Verdaches

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Verdaches
Komunë
noform
Pamje nga Verdaches
Stema_figura
Vendndodhja
Verdaches is located in Franca
Verdaches
Verdaches
44°15′48″V 6°20′32″L / 44.263333333333°V 6.3422222222222°L / 44.263333333333; 6.3422222222222Koordinatat: 44°15′48″V 6°20′32″L / 44.263333333333°V 6.3422222222222°L / 44.263333333333; 6.3422222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.92 km2
Popullsia 61 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04140
INSEE 04235
Faqja Zyrtare http://www.verdaches.com


Verdaches është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Verdaches ka një popullsi prej 61 banorë dhe sipërfaqe 22.92 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Verdaches – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale