Vergons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vergons
Komunë
noform
Pamje nga Vergons
Stema_figura
Vendndodhja
Vergons is located in Franca
Vergons
Vergons
43°54′51″V 6°35′14″L / 43.914166666667°V 6.5872222222222°L / 43.914166666667; 6.5872222222222Koordinatat: 43°54′51″V 6°35′14″L / 43.914166666667°V 6.5872222222222°L / 43.914166666667; 6.5872222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.73 km2
Popullsia 115 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04170
INSEE 04236


Vergons është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Vergons ka një popullsi prej 115 banorë dhe sipërfaqe 45.73 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vergons – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale