Vernusse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vernusse
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Vernusse is located in Franca
Vernusse
Vernusse
46°16′07″V 2°58′40″L / 46.268611111111°V 2.9777777777778°L / 46.268611111111; 2.9777777777778Koordinatat: 46°16′07″V 2°58′40″L / 46.268611111111°V 2.9777777777778°L / 46.268611111111; 2.9777777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.55 km2
Popullsia 165 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03390
INSEE 03308


Vernusse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vernusse ka një popullsi prej 165 banorë dhe sipërfaqe 19.55 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vernusse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale