Verpel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Verpel
Komunë
noform
Pamje nga Verpel
Stema_figura
Vendndodhja
Verpel is located in Franca
Verpel
Verpel
49°23′02″V 4°56′00″L / 49.383888888889°V 4.9333333333333°L / 49.383888888889; 4.9333333333333Koordinatat: 49°23′02″V 4°56′00″L / 49.383888888889°V 4.9333333333333°L / 49.383888888889; 4.9333333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.25 km2
Popullsia 78 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08240
INSEE 08470


Verpel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Verpel ka një popullsi prej 78 banorë dhe sipërfaqe 15.25 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Verpel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale