Vesancy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vesancy
Komunë
noform
Pamje nga Vesancy
Stema_figura
Vendndodhja
Vesancy is located in Franca
Vesancy
Vesancy
46°20′55″V 6°05′27″L / 46.348611111111°V 6.0908333333333°L / 46.348611111111; 6.0908333333333Koordinatat: 46°20′55″V 6°05′27″L / 46.348611111111°V 6.0908333333333°L / 46.348611111111; 6.0908333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.7 km2
Popullsia 527 banorë
Dendësia 49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01170
INSEE 01436


Vesancy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Vesancy ka një popullsi prej 527 banorë dhe sipërfaqe 10.7 km², me një dendësi prej 49 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]