Vicq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vicq
Komunë
noform
Pamje nga Vicq
Vendndodhja
Vicq is located in Franca
Vicq
Vicq
46°08′49″V 3°05′32″L / 46.146944444444°V 3.0922222222222°L / 46.146944444444; 3.0922222222222Koordinatat: 46°08′49″V 3°05′32″L / 46.146944444444°V 3.0922222222222°L / 46.146944444444; 3.0922222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.25 km2
Popullsia 331 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03450
INSEE 03311


Vicq është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vicq ka një popullsi prej 331 banorë dhe sipërfaqe 13.25 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vicq (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale