Vila-rodona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vila-rodona
Komunë
noform
Vendndodhja
Vila-rodona is located in Spanjë
Vila-rodona
Vila-rodona

Koordinatat: 41°18′46″V 1°21′34″L / 41.31278°V 1.35944°L / 41.31278; 1.35944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Josep Maria Comas Pié
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.91 km2
Lartësia 260 m (m.n.d.)
Popullsia 1276 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 18′ 46″ Veri

1° 21′ 34″ Lindje


Vila-rodona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona , në Katalonia. Vila-rodona ka 1276 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.91 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]