Villajoyosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villajoyosa
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de la Vila Joiosa.svg
Vendndodhja
Villajoyosa is located in Spanjë
Villajoyosa
Villajoyosa

Koordinatat: 38°30′19″V 0°13′58″P / 38.50528°V 0.23278°P / 38.50528; -0.23278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Baixa
Kryetari i Bashkisë Jaime Lloret Lloret
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.45 km2
Lartësia 27 m (m.n.d.)
Popullsia 33797 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit vilers, -res (va)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3570
Koordinatat 38° 30′ 19″ Veri

0° 13′ 58″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.villajoyosa.com


Villajoyosa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Baixa, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Villajoyosa ka 33797 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.45 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]