Villamiel de Toledo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villamiel de Toledo
Komunë
Vendndodhja
Villamiel de Toledo is located in Spanjë
Villamiel de Toledo
Villamiel de Toledo

Koordinatat: 39°58′V 4°8′P / 39.967°V 4.133°P / 39.967; -4.133

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Villamiel de Toledo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42 km2
Lartësia 485 m (m.n.d.)
Popullsia 753 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Villamiel de Toledo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Villamiel de Toledo, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Villamiel de Toledo ka 753 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]