Villanueva de Oscos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villanueva de Oscos
Komunë
noform
Town hall
Stema_figura
Vendndodhja
Villanueva de Oscos is located in Spanjë
Villanueva de Oscos
Villanueva de Oscos

Koordinatat: 43°18.7′V 6°59.2′P / 43.3117°V 6.9867°P / 43.3117; -6.9867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë José Antonio González Braña
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 72.98 km2
Popullsia 406 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Villanueva de Oscos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Villanueva de Oscos ka 406 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 72.98 km2.


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]