Villanueva de Perales

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villanueva de Perales
Komunë
Vendndodhja
Villanueva de Perales is located in Spanjë
Villanueva de Perales
Villanueva de Perales

Koordinatat: 40°20′45″V 4°6′6″P / 40.34583°V 4.10167°P / 40.34583; -4.10167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.18 km2
Lartësia 595 m (m.n.d.)
Popullsia 1458 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 20′ 45″ Veri

4° 6′ 6″ Perëndim


Villanueva de Perales është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës , në Madrid. Villanueva de Perales ka 1458 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.18 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]