Villar del Arzobispo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villar del Arzobispo
Spanjisht : El Villar
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Villar del Arzobispo is located in Spanjë
Villar del Arzobispo
Villar del Arzobispo

Koordinatat: 39°43′50″V 0°49′32″P / 39.73056°V 0.82556°P / 39.73056; -0.82556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Eduardo Gómez Martínez (2009)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.7 km2
Lartësia 520 m (m.n.d.)
Popullsia 3894 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Villarenco/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46170
Koordinatat 39° 43′ 50″ Veri

0° 49′ 32″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.villardelarzobispo.es


Villar del Arzobispo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Villar del Arzobispo ka 3894 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]