Villarta de San Juan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villarta de San Juan
Komunë
noform
San Juan Bautista Church (16th century) in Villarta de San Juan.
Vendndodhja
Villarta de San Juan is located in Spanjë
Villarta de San Juan
Villarta de San Juan

Koordinatat: 39°14′V 3°25′P / 39.233°V 3.417°P / 39.233; -3.417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Campo de San Juan
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.01 km2
Lartësia 626 m (m.n.d.)
Popullsia 3061 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Villartero, Villartera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13210


Villarta de San Juan është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de San Juan, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Villarta de San Juan ka 3061 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66.01 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]