Villaviciosa, Asturias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villaviciosa, Asturias
Komunë
noform
Villaviciosa city hall
Stema_figuraFlag of Villaviciosa.png
Vendndodhja
Villaviciosa, Asturias is located in Spanjë
Villaviciosa, Asturias
Villaviciosa, Asturias

Koordinatat: 43°29′V 5°26′P / 43.483°V 5.433°P / 43.483; -5.433

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Gijón
Kryetari i Bashkisë Manuel Busto Alonso
Partia Unión Asturianista
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 276.23 km2
Lartësia 662 m (m.n.d.)
Popullsia 14962 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 17 October 1270
Vendasit maliayo/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33300 and 33310 al 33318
Faqja Zyrtare www.villaviciosa.es


Villaviciosa, Asturias është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gijón, të provincës Asturias, në Asturias. Villaviciosa, Asturias ka 14962 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 276.23 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]