Villaviciosa de Odón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villaviciosa de Odón
Qytet
Stema_figuraFlag of Villaviciosa de Odón Spain.svg
Vendndodhja
Villaviciosa de Odón is located in Spanjë
Villaviciosa de Odón
Villaviciosa de Odón

Koordinatat: 40°21′30″V 3°54′12″P / 40.35833°V 3.90333°P / 40.35833; -3.90333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Madrid metropolitan area
Kryetari i Bashkisë Daniel Plaza Hernández
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68.17 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28670-28679
Koordinatat 40° 21′ 30″ Veri

3° 54′ 12″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytovillaviciosadeodon.es


Villaviciosa de Odón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Madrid metropolitan area, të provincës Madrid, në Madrid. Villaviciosa de Odón ka 26475 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 68.17 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]