Villayón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Villayón
Stema zyrtare e Villayón
Popullsia
 • Gjithsej1.582
Faqja zyrtarewww.occidente.com/villayon/

Villayón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Villayón ka 1582 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 132.46 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]